شرایط و ضوابط

 1. Home
 2. شرایط و ضوابط
فریلنسرها

شرایط و مقررات فریلنسرها / کارفرمایان

شرایط و قوانین استفاده از خدمات وب سایت آرک رام

این مطالب حکم قراردادبا شما را دارد.(لطفا با دقت مطلعه کنید)

پذیرش قوانین:

لطفا قبل از استفاده از سایت آرک رام شرایط وقوانین هر بخش از سایت را مطالعه فرمایید.استفاده از هر یک از بخش های این وب سایت به غیر از شرایط خاص هر بخش شامل این شرایط به عنوان شرایط عمومی ،نیز می باشید و قبول شرایط هر بخش ،به منزله پذیرش این توافق نامه نیز هست.همچنین آرک رام حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای ود محفوظ می دارد،بنابراین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند ،با پیام اعلام تغییر قوانین به آن سر بزنند.

تعریف واژگان:

 • منظور از سایت،وب سایت ،آرک رام،.وب سایت arcram.ir می باشد .
 • منظور از شما ،کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت استفاده کند.
 • منظور از کارفرما ،سفارش دهنده،درخواست کننده شخصی است که در درخواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.

منظور از فریلنسر ،مجری،پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط کار فرما کار رابه نحو احسن انجام می دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می نماید.

شرایط توافق نامه:

1.آرک رام حق تایید،رد ویا تغییرهر درخواست،پیشنهاد و یاهر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می دارد.

2.آرک رام به عنوان واسطه میان کارفرماو فریلنسر توافق می کنند که در صورت پیش آمدن هر گونه اختلاف ،مرجع اولیه ی حل اختلاف تیم داوری آرک رام باشد.داوری طی ساعات و روز های کاری انجام می پذیرد.در مواردی که تیم داوری آرک رام به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی ،احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد، می تواند از انجام داوری خود داری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند.

تبصره:

کاربران آرک رام می پذیرند که در صورت بروز هر گونه اختلاف حقوقی با آرک رام،مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر تهران بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند.آدرس استقرار دفتر اصلی آرک رام مطابق با اطاعات مندرجدر نماد الکترونیکی است.

3.هدف آرک رام تسهیل معاملات مالی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می باشد و بنابراین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می شود.این ارسال ها می تواند شامل ولی نه محدود به موارد ذیل باشد:

 • درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان،درصدی از فروش محصول،دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار .همچنین ارسال پیشنهاد هایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.

4.تمامی معاملات انجام شده در این سایت می بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

5.برای حفاظت واعده حقوق قانونی کارفرمایان و فریلنسرها،تمامی کاربران آرک رام باید حداقل 18 سال سن داشته باشند (سن قانونی)،افرادی که این شرط را ندارند،اجازه استفاده از خدمات این سایت را ندارند .

6.تمامی خدمات آرک رام تحت شرایط موجود و ارائه شده می باشدو هیچ ضمانتی برای کارایی،سازگاری و انطباق با دیگر خدمات مرتبط و یا متفرقه وجود ندارد.

7.تعهدات شما:شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:

 • جلوگیری ویا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت وتبلیغات منفی.
 • ارسال هر چیز غیر قانونی ،شیادانه،تهدید آمیز،توهین آمیز،افترا آمیز ،موهن ویا هر چیز قابل اعتراض.
 • ارسال یا انتقال هرنوع اطلاعات یا نرم افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر و مخرب.
 • ارسال یا انتقال هر چیزی که حقوق معنوی ایجادکننده ی آن را زیر پا گذارد.
 • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.

8.هزینه ی استفاده از خدمات آرک رام مطابق اطلاعات مندرج در صفحه هزینه خدمات است.مگر شرایط خاص هر بخش در مواردی که  برای پروژه خدمات ارزش افزوده انتخاب شود و یا کارفرما نسبت به پذیرش پیشنهاد مجریان اقدام نکند.

9.آرک رام برای فریلنسرها و کارفرمایان عادی و ویژه بسته به پلن انتخاب شده درصدی از مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت،کارمزد های بانکی و هزینه های پستی،تیلیغات برای جلب کارفرمایان ،هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند.درصد پروژه های ویژه خارچ از پلن مطابق شرایط خاص هر پروژه محاسبه خواهد شد.

10.در حال حاضر  مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.

11.کارفرما پس از پذیرش قیمت فریلنسر می بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید،این مبلغ تا زمان اتمام ویا درصد توافق شده ای از کار توسط فریلنسر و تایید آن توسط کارفرما به فریلنسر پرداخت نخواهد شد و فقط حکم ضمانت ضمانت پرداخت به شرط تایید کارفرما ویا کارشناس آرک رام را دارد.کارفرما تا قبل از انجام گروگذاری شروع کار را قانونا تایید نخواهد کرد و در صورت انجام هر بخشی از پروژه توسط فریلنسر و لغو شدن کار توسط کارفرما، مبلغی به مجری اختصاص نمی یابد.

12.کارفرما موظف است پس از اعلام پایان کار توسط فریلنسر ومجریان نسبت به تایید یا اعمال نظر برای تغییرات حد اکثر در مدت 72 ساعت اقدام نماید،بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی کارفرما در این مدت با درخواست مجری آرک رام حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و راسا وجه گرو گذاری شده را آزاد نماید.

تبصره:

آرک رام  بر حسب صلاح دید خود می تواند جهت احراز هویت متقاضی و دریافت وجه از ایشان طلب اوراق هویتی کرده ویا در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام کند.چنانچه هویت کاربر برای آرک رام احراز نشود ، وجه به حساب ایشان واریز نخواهد شد.

15.واریز مبالغ دریافتی فریلنسر و وجوه مسترد شده کارفرما از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.

16.متن درخواست پروژه در حکم قرار داد می باشد ،بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط فریلنسر و مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است،همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند.اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل ،تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند .پس دقت لام را در تبادل اطلاعات با کارفرما داشته و در صورت استفاده از ابزار های دیگر به علت مشکلات فنی و یا عدم دسترسی ،اطلاعات را مجدد در بخش تبادل پیام ثبت نمایید.

17.فریلنسر و مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته ششدن پیشنهادش ،پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم کاری ،وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد.این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است :

 • کارمزد پرداخت الکترونیکی ،در صورتی که کارفرما وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین، پرداخت کرده باشد.
 • کارمزد آرک راک

تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده ی کارشناس آرک رام و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.

تبادل اطلاعات تماس مابین کارفرما و فریلنسر و مجری در آرک رام ممنوع است .مجری و کارفرما متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ی ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت ویا ارسال اطلاعات تماس قب از انجام گروگذاری و در حین انجام کر به هر شکل و در هر شرایطی ،آرک رام حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید. تبادل اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی و فراخوان آزاد است .

توجه: برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر آرک رام صورت گرفته و ممکن است مشمول پرداخت جریمه نقدی گردد.

18.در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس داوری می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند.تصمیم گیری در این خصوص به عهده داور است.

19.ممکن است فریلنسر و مجری ،از روی حسن نیت ،برای پروژه ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه همزمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش،در این شرایط مجری تا 24 ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد،انصراف خود را از انجام پروژه به کارفرما (در سایت) وبه آرک رام اعلام نماید، سپس آرک رام با مستندکردن این مورد در حساب فریلنسر و یا مجری و کارفرما وبدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد.لازم به ذکر است فریلنسر و محری باید دلیل فانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده ی کارشناس آرک رام است.

تبصره:این مهلت انصراف به دلیل آنکه پروژه های دارای ضمانت تخصص مهلت انصراف خود را دارند شامل آن پروژه ها نمی شود.

20.کارفرما می تواند برای پروژه خود حداقل ضمانت تخصص مشخص نماید ،در این پروژه ها فریلنسر و یا مجری موظف است  حداقل  به اندازه مشخص شده توسط کارفرماضمانت تخصص پیشنهاد دهد.فریلنسر می تواند برای پروژه هایی که کارفرما ضمانت تخصص نخواسته است نیز ضمانت تخصص پیشنهاد دهد.

مبلغ گروگذاری شده به عنوان ضمانت تخصص پس از پذیرش 100% کار پروژه آزاد خواهد شد و مقدار اندکی از این ضمانت بسته به نوع پرداخت غیر قابل بازگشت می باشد.در صورت عدم انجام صحیح کار توسط فریلنسر و یا مجری ،وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزد های بانکی پرداخت شده توسط کارفرما به موسسات خیریه پرداخت می شود ونه آرک رام و نه کارفرما از آن بهره نخواهد برد.

21.آرک رام دو نوع حساب کاربری عادی و ویژه برای کارفرمایان دارد.کاربران ویژه با نشان مخصوص مشخص می گردند.